İletişim

Eskikale Mah. Bankalar Cad. 1. Park Sk. No 12/1 Orhan İş Merkezi Kat 2 No 25 SİVAS - Merkez

0 346 224 70 04 (Satış Öncesi)

sales@sahinnetwork.com

0 346 224 70 04
Önerilen Ürünler
Desteklenen Bazı Yazılımlar
WordPress
Hubspot
Joomla
Drupal
Wix
Shopify
Magento
Typeo3

Hizmet Sözleşmesi

Firmamız üzerinden hizmet alanlar kişiler bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar. Sözleşmenin okunmayarak kabul edilmesi halinde tüm mesuliyet hizmet alana aittir.

Sahinnetwork İnternet ve Bilişim Hizmetleri , barındırılan sunucunun ve diğer hizmetlerin sipariş tarihinden itibaren sipariş edilen süresinin bitimine kadar alınan hizmetin UP(açık) tutulmasından sorumludur. Aşağıdaki kuralların ihlâl edilmesi durumunda bu sorumluluk ortadan kalkacak ve söz konusu hizmet kapatılacaktır.

Ödeme; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri 'nin sağlayacağı tüm hizmetlerin aktif hale getirilebilmesi için hizmet ücretlerinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut müşterilerimizin ödeme tarihlerinin hafta sonu veya tatil günlerine denk gelmesi durumunda hizmet ödemelerinin hafta sonu ya da tatil günlerinden önceki iş günlerinde ödenmesi gerekmektedir.Sahinnetwork İnternet Hizmetleri 'nin müşteri takip sistemi tamamen otomatik olup,ödeme tarihi üzerinden 1 gün geçen ve hala ücreti ödenmeyen hizmetleri otomatik olarak durdurmaktadır.Hizmet durdurulmasını takip eden 3 gün içerisinde de ödeme yapılmaması halinde kullanıcıya ait tüm bilgileri Sahinnetwork İnternet Hizmetleri sunucularından silinmektedir.Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından Sahinnetwork İnternet Hizmetleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde Sahinnetwork İnternet Hizmetleri kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar.Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir. Kredi kartı ile yapılan hizmet ödemelerinde toplam ücret tutarı üzerine banka tarafından belirlenen komisyon tutarı eklenerek hesaplanmaktadır.

Hatırlatma; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri ürünler,faturalar ve hatırlatmalar için otomatik SMS ve Mail bildirimi yapacaktır.SMS almak istemeyen müşterilerin destek talebi açarak istemediklerini belirtmeleri gerekmektedir.

Alan Adları; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusunda kaydedilir.Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir.Sahinnetwork İnternet Hizmetleri alan adının bitiş süresine yakın tarihlerde müşteriye uyarı mailleri gönderir.Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur.Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından Sahinnetwork İnternet Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

Sistem kullanımı; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri sunucularından web hosting ve reseller hosting hizmeti alan müşteriler aynı sunucuyu başka müşterilerle paylaşmayı kabul ederler.Herhangi bir müşteriye ait web sitesi sunucu kaynaklarını diğer müşterilerin sitelerinin çalışma hızını etkileyecek şekilde kullanırsa Sahinnetwork İnternet Hizmetleri bu web sitesinin yayınını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.Bu tür bir durumda Sahinnetwork İnternet Hizmetleri müşteriden web sitesini başka bir sunucuya taşımasını talep edebilir.Bu tür durumlarda Sahinnetwork İnternet Hizmetleri para iadesi yapıp/yapmama kararı verme hakkına sahiptir.Müşteri alınacak her türlü kararı peşinen kabul etmiş sayılır.

Yedekleme; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri tüm web hosting ve reseller hosting müşterilerinin hesaplarını haftalık ve aylık olmak üzere iki periyodda yedeklemektedir.Fakat Sahinnetwork İnternet Hizmetleri hiçbir zaman yedek alma zorunluluğunda değildir.Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür.Yedek alınmaması nedeniyle yaşanacak veri kayıplarından Sahinnetwork İnternet Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

Yasadışı kullanım; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri 'ne ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, yada bu tür aktivitelere destek veremez.Sahinnetwork İnternet Hizmetleri suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma,bulgu sonucunda kapatma yetkisine sahiptir.

Tehdit/Tehlike; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri servisleri kullanılarak yayınlanan (Mail, upload v.b. yollarla) zarar verici her türlü objenin sorumluluğu müşteriye aittir. Sahinnetwork İnternet Hizmetleri bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.

Sahtekârlık; Kişileri yanıltıcı,aldatmaya yönelik herhangi bir obje ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip,yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak,bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır.

Karalama / Kötüleme ; Müşteri sorumlulukları arasında firmayı karalama, kötü söz, olumsuz eleştirme, internet ortamında yada başka platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde hesap sorgusuz ve sualsiz sunuculardan silinerek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Hile; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri servisleri kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler "dolandırıcılık" olarak adlandırılıp, gerekli "yasal işlemler" uygulanır.

E-mail / Haber Spam; Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır.

Spam Kullanmak; Özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili Sahinnetwork İnternet Hizmetleri hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak " kesinlikle " yasaktır!

Erişim; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri servislerini /adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak Sahinnetwork İnternet Hizmetleri tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir.

Marka gizlilik ilkelerinin ihlâli; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin/şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır .

Kişisel verilerin derlenmesi; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır.

Güvensiz Davranış; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi/işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

Virüs Dağıtım; Kasıtlı olarak barındırılan virüs ve şahısların/firmaların barındırdıkları bilgilere zarar verebilecek,olumsuz yönde etkileyebilecek virüs içeren yazılımların,dağıtımları kesinlikle yasaklanmıştır! Bilginiz dışındaysa, lütfen bu konuda ki tespitleri dikkate alınız.

Tescilli yazılımlar; Tescilli, kullanım ilkeleri bulunan yazılımları izinsiz veya yasadışı kullanmak hesabınızın durdurulması sebebidir.

Site içerikleri; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri Türkiye sunucularında barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olmak zorundadır.Sahinnetwork İnternet Hizmetleri sunucularında Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır.Sahinnetwork İnternet Hizmetleri sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda Sahinnetwork İnternet Hizmetleri hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar.

İçerik barındırma; Tüm hosting ve reseller hizmetlerinde depolama amacıyla kullanım yapmak yasaktır. (Mp3,Video,Film,Büyük dosya arşivlerin barındırılması vb. gibi)

Sunucu kullanımı; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur.Sahinnetwork İnternet Hizmetleri tarafından sağlanan sunucularda IRCD sunucuları,Adult,Bahis içerikleri ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde Sahinnetwork İnternet Hizmetleri sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar. Sunucularımızda Spam yapmak kesinlikle yasaktır. Sahinnetwork İnternet Hizmetleri, yetkililere karşı uygunsuz,ahlaksız,saygısız ve anormal davranışlarda bulunan müşterilerinin hizmetlerini ve hesaplarını kaoatma hakkını saklı tutar.

Sunucu yönetimi; Sahinnetwork İnternet Hizmetleri sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu webhosting türü yazılımların yönetiminden sorumlu değildir.

Sunucu/Server kurulum,kullanım detayları; Sunucu hizmetleri unmanaged yani destek hizmetini kapsamamaktadır.İstenilenecek donanım özelliklerine bağlı olarak kurulum süresi minimum 8 maksimum 48 saattir.İstisnai durumlarda süre dahada kısabilir ya da uzayabilir.Bu durumda mutlaka müşterlerimiz bilgilendirilir ve geçen süre hizmet sürelerine eklenir.Proxmox,Vmware Esxi,Windows ve Linux türevlerinin tamamı ücretsiz olarak kurulabilecektir.(Lisans ihtiyacı olan sistemler TRİAL versiyonla kurulmaktadır.Lisanslama alıcıya aittir)

Fiziksel Sunucu/Sanal Sunucu trafik detayları; Türkiye Lokasyon paketlerimizde yer alan Limitsiz Trafik* ibaresi, 7/24 yüksek hat tüketimini kapsamamaktadır.Trafik limiti belirtilmemesindeki amaç anlık hat kullanımlarını kısıtlamamaktır.Fakat bu anlık kullanımlar sürekli hale getirilirse müşterimize bilgi verilerek portu limitlenir ya da faturasına ek ücret yansıtılır.

Tüm Sahinnetwork İnternet ve Bilişim Hizmetleri müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda Sahinnetwork İnternet Hizmetleri hesapların ve hizmetlerin kapatılma hakkını gizli tutar.